جستجوی سندها

روابط عمومی سیمرغ (سندها)

Social Share

آرشیو ها

مستند زندگی هنری حمید سمندریان و هما روستا به تدوین رسید

مستند شده توسط روابط عمومی سیمرغ ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ - دسته: فرهنگی و هنری - Tags: #فرهنگ و هنر، سینمای ایران 
۰ نظر, ۴٬۵۰۷ مشاهده, ۰ دوست دارند
محمدعلی سجادی کارگردان سینما از آخرین مراحل تدوین فیلم مستند «حمید همای» که مروری بر زندگی هنری و شخصی زنده‌یاد حمید سمندریان و هما روستا است، خبر داد.
 

محمدعلی سجادی کارگردان سینما درباره ساخت و تدوین این فیلم سینمایی به خبرنگار مهر گفت: ساخت این فیلم مستند از سی و دومین جشنواره فیلم فجر آغاز شد. در آن دوران یک نماهنگ 10 دقیقه‌ای برای هما روستا به منظور تقدیر از این هنرمند در جشنواره فجر ساختم و پس از نمایش این نماهنگ تصمیم گرفتم فیلم مستندی از زندگی هنری و شخصی زنده‌یاد حمید سمندریان و هما روستا بسازم.

سجادی افزود: مستند «حمید همای» نوعی واگویه شخصی خود من است؛ چراکه همواره خودم را وامدار حمید سمندریان و هما روستا می دانم به همین دلیل سعی کردم با این مستند حق مطلب را نسبت به این دو بزرگوار ادا کنم.

این فیمساز با اشاره به اینکه این مستند آخرین مراحل تدوین را پشت سر می‌گذارد، بیان کرد: بخش دیگری از این مستند به زندگی هنری این دو هنرمند می‌پردازد زیرا زنده‌یاد حمید سمندریان و هما روستا از جمله پیشروان تئاتر مدرن هستند و من سعی کردم نوع فعالیت این دو بزرگوار را بررسی کنم.

سجادی در پایان گفت: چند طرح فیلمنامه سینمایی آماده کار دارم اما در حال حاضر تمام حواسم جمع تدوین و صداگذاری مستند «حمید همای» است.

۰ نظر